Účast hráčů NHL na zimních OHAž do roku 1998 neměli hokejisté z NHL možnost reprezentovat svou zemi na zimních olympijských hrách a tyto výběry se tak musely obejít bez nich. Od památné olympiády v Naganu, která byla první, jíž se hokejisté z NHL mohli účastnit, však platí, že po dobu zimní olympiády má NHL přestávku.Všechny země tak mohou postavit svoje nejsilnější výběry. První olympijské hry, na kterých mohli hokejisté z NHL reprezentovat, jsou ty, na které čeští fanoušci asi nikdy nezapomenou. Tomuto turnaji se právem říká Turnaj století a nastoupily na něm elitní výběry nejlepších hokejistů světa. Ten český před turnajem rozhodně nebyl považován za největšího favorita, ale po fantastických výkonech celého mužstva a především životní formě brankáře Dominika Haška si český tým odvezl zlaté medaile. Od roku 1998 už pak mohou hokejisté z NHL startovat na všech olympiádách a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se tento stav měl do budoucna změnit. Nevýhodou pro trenéry však je, že nominaci musejí oznámit dlouho dopředu.

Účast hráčů NHL na Mistrovství světa v ledním hokeji

Před každým Mistrovstvím světa v ledním hokeji se hodně diskutuje o tom, jací hráči z NHL budou moci přijet a posílit národní týmy jejich zemí. Vzhledem k tomu, že ti nejlepší hokejisté na světě hrají právě v NHL, je tato otázka vždy aktuální. Protože se však Mistrovství světa koná pokaždé ještě v době, kdy se hraje Stanley Cup, mohou přijet pouze ti hráči, pro které už sezóna v NHL skončila –  a ani u nich není nic jisté, protože i pokud mají chuť reprezentovat, musí ještě obvykle projít lékařskou prohlídkou, která mnohdy jejich reprezentaci zabrání. Vzhledem k tomu, že naši nejlepší hráči hrají v NHL a hokejisté, hrající v Evropě nedosahují jejich kvalit, tak se český výběr bez posil ze zámořské ligy neobejde.NHL a problematika stávek hokejistů

Na závěr si ještě řekneme něco o stávkách, které už několikrát narušily program této hokejové ligy. V NHL se už v minulosti stávkovalo několikrát a některé sezóny se kvůli stávce dokonce zrušily kompletně celé – např. sezóna 2004/2005. Pro českého hokejového fanouška tyto stávky na druhou stranu přinášejí i pozitiva – spousta hokejistů se na období výluky vrátí do Česka a pomůže zde vybraným týmům. V době stávky tak např. Jaromír Jágr výrazně pomohl svému Kladnu a stejně tak i jiní hráči vypomohli svým mateřským klubům. Pokud jde o důvody stávek, tak obvykle hráči stávkovali kvůli kolektivním smlouvám. Zatím poslední stávka byla v NHL v sezóně 2012/2013, kdy kvůli tomu musela být sezóna výrazně zkrácena a začala až 19. ledna. Poslední zápas play off se pak odehrál až 25. června 2013.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše dokonalé zdraví. Výhodná půjčovna karavanů - půjčte si karavan na dovolenou.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!