NHLKanadsko – americká NHL (National Hockey League) je nejkvalitnější a nejznámější hokejovou ligou na světě. Prestižní soutěž klubů z USA a Kanady sledují milovníci hokeje z celého světa a NHL tak patří k nejpopulárnějším klubovým soutěžím na světě. I u nás v České republice je NHL velmi oblíbená – hraje v ní i spousta Čechů a tak můžeme držet palce i našim hokejistům, kteří v této lize pravidelně nastupují a řada z nich patří ve svých týmech k největším oporám. Díky specializovaným televizním kanálům a internetu už dnes můžeme většinu zápasů sledovat živě, případně si alespoň číst podrobné textové onlajny.

 Stručná historie NHL

Historie nejslavnější a nejsledovanější hokejové ligy na světě se začala psát v roce 1917. NHL oficiálně vznikla 22.listopadu 1917 v kanadském Montrealu. V průběhu minulého století se NHL snažilo několik soutěží konkurovat – jednalo se např. o Western Hockey League (WHL) nebo World Hockey Association (WHA). NHL na to reagovala rozšířením o další týmy a svou pozici nejprestižnější soutěže nikdy neztratila. Důležitým mezníkem v dějinách NHL byla sezóna 1967-1968, kdy došlo k rozšíření ligy na dvanáct týmů. V sezóně 1973-1974 pak byla NHL rozdělena na dvě konference, z nichž každá se dále dělila do dvou divizí. V červnu téhož roku se soutěž rozšířila na 18 týmů. Zatímco v osmdesátých letech minulého století k žádným velkým změnám v obsazení ligy nedocházelo, po roce 1990 se NHL rozšířila hned o devět nových mužstev během deseti let. Naposledy se novým týmem stal Winnipeg Jets, kam se přestěhovalo mužstvo z Atlanty.

V dnešní době již seženete stimulanty v nejrůznějších formách.

Jakým způsobem je NHL rozdělena a jaké v ní hrají týmy?

V kanadsko-americké NHL v současné době hraje třicet týmů z Kanady a USA. Tyto týmy jsou rozděleny do dvou konferencí – Východní a Západní a každá konference se dále dělí na dvě divize. Východní konferenci tvoří Atlantická divize a Metropolitní divize a Západní konference je složena z Pacifické divize a Centrální divize. Atlantickou divizi tvoří osm týmů, z toho pět z USA a tři z Kanady. Její součástí jsou týmy Boston Bruins, Buffalo Sabres, Detroit Red Wings, Florida Panthers, Montreal Canadiens, Ottawa Senators, Tampa Bay Lightning a Toronto Maple Leafs.  I v Metropolitní divizi hraje osm mužstev, tentokrát jsou ale všechna z USA. V této skupině hrají Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, New Jersey Devils, New York Islanders, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Pittsburgh Penguins a Washington Capitals. Pacifická divize se skládá ze sedmi týmů, z toho čtyři jsou z USA a tři z Kanady. Do této divize patří Anaheim Ducks, Calgary Flames, Edmonton Oilers, Los Angeles Kings, Phoenix Coyotes, San Jose Sharks a Vancouver Canucks. Centrální divizi tvoří také sedm celků a sice šest z USA a jeden z Kanady. Hrají v ní Chicago Blackhawks, Colorado Avalanche, Dallas Stars, Minnesota Wild, Nashville Predators, St.Louis Blues a Winnipeg Jets. Každá sezóna NHL se vždy skládá ze základní části a play off. Základní část ligy odstartuje vždy na začátku října a skončí v polovině dubna. Každý tým v ní odehraje celkem 82 zápasů (polovinu doma a polovinu venku). Poté následuje play off, které někdy končí až v půlce června. Do něj postupuje 16 týmů – automaticky postoupí tři nejlepší z každé divize a zbylá čtyři místa jsou určena pro další dvě mužstva z každé konference s nejvyšším počtem bodů (mohou být i obě ze stejné divize). Play off se hraje vždy na čtyři vítězné zápasy a vítěz NHL pak získá slavný Stanley Cup

Kvalitní a levné proteiny nabízí e-shop Planetavyzivy.cz.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše dokonalé zdraví. Výhodná půjčovna karavanů - půjčte si karavan na dovolenou.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!