Ms. Olympia a Fitness Olympia 2009V americkém městě Las Vegas se taky konala soutěž profesionálek v kulturistice Ms. Olympia. Nejlépe si vedla Američanka Iris Kyleová, druhé a třetí místo obsadily další Američanky Heather Armbrustová a Debi Laszewskiová.

 • 1. Iris Kyle
 • 2. Heather Armbrust
 • 3. Debi Laszewski
 • 4. Lisa Aukland
 • 5. Yaxeni Oriquen
 • 6. Betty Pariso
 • 7. Kristy Hawkins
 • 8. Dayana Cadeau
 • 9. Betty Adkins
 • 10. Tina Chandler
 • 11. Rosemary Jennings
 • 12. Nicole Ball
 • 13.Gale Frankie

Proteiny jsou určeny zejména k budování kvalitní svalové hmoty. Hubnutí zdravě, efektně a s úsměvem. Kvalitní sportovní výživa a suplementy pro Vaši vysněnou postavu.New York Pro 2009: kulturistika muži

Liga profesionální kulturistiky pokračovala v New Yorku. O víkendu se v americkém hlavním městě konala soutěž profesionálů New York Pro 2009. Největším trhákem byl návrat skvělého německého kulturisty Markuse Ruhla. Markus jako tradičně předvedl gigantickou svalovou hmotu, ale na první místo to bohužel nestačilo. První místo vybojoval Američan Evan Centopani. Druhé místo obsadil zkušený borec Denis James. Třetí místo obsadil již zmiňovaný německý gigant Marku Ruhl.

1 – Evan Centopani

2 – Dennis James

3 – Markus Ruhl

4 – Silvio Samuel

5 – Hidetada Yamagishi

6 – Tarek Elsetouhi

7 – Darrem Charles

8 – Eugene Mishin

9 – Sergey Shelstov

10 – Ben White

11 – Michael Kefalianos

12 – Francisco ‘Paco’ Bautista

13 – Ed Van Amsterdam

14 – Leo Ingram

15 – Francisco Javier Mula

16 – Oliver Adzievski

17 – Aiman Daour

17 – Jari Metnula

Vitamíny a minerály jsou důležitá složka potravy.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Alois Schwarzenegger, jak zní jeho celé jméno se narodil 30. července 1947 v Rakousku. Již od třinácti let se věnoval aktivně různým sportům a to především fotbalu, vrhu oštěpem, koulí a také plavání. Ten pravý sport ale objevil až ve chvíli, kdy se v rámci tréniku dostal poprvé do posilovny. Od té doby se začal kulturistice naplno věnovat a to s obrovskými úspěchy. Během své kariéry v kulturistice vyhrál nespočet soutěží a stal se jedním z nejúspěšnějších kulturistů. První soutěž, do které se Arnold přihlásil bylo v roce 1965 Mistrovství Evropy juniorů. Ta probíhala právě když sloužil pro Rakouskou armádu. Musel tedy podat žádost o povolení opustit posádku, ta mu byla ale zamítnuta. To mu ale nezabránilo aby se soutěže zůčastnil. I přesto, že se nemohl příliš věnovat přípravě, zpátky odjíždí jako vítěz. Po návratu do armády ho ale čekal týden vězení za nedovolené opuštění posádky. Mezi jeho nejcennější tituly patří například Mr.Olympia(7x), Mr.Universe (5x) a další v silovém trojboji. Díky jeho extrémně vypracované postavě získal zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdokonaleji vyvinutý muž na světě. Arnold Schwarzenegger patří celosvětově k nejznámnějším kulturistům, na tom má ale kromě několika knih, které napsal, vliv především jeho herecká kariéra. Jeho první filmová role byla v roce 1970 ve filmu Herkules v New Yorku, následuje dokumentární film Pumping Iron, Dlouhé loučení nebo Zůstaň hladový. Mezi jeho nejznámější filmové role patří  Barbar Conan, Ničitel Conan a série úspěšných filmů Terminátor. V současné době se Arnold věnuje především své politické kariéře. Zastupuje republikánskou stranu USA a dne 17. listopadu 2003 byl zvolen jako 38. guvernér státu Kalifonie.

V dnešní době již seženete stimulanty v nejrůznějších formách.

Iris Kyle

Narozená 22. srpna 1974 v Michiganu v USA. Je americká profesionálka ženské kulturistiky.

Kariéra

Kyle vyhrála svůj první zápas, v roce 1994. Kyle má řadu vysoce umístění jako profesionálka, včetně pět nejlepších představení na Olympiadě.V roce 2004 pak získala celkový titul mistryně světa. . V roce 2006,kde Kyle vyhrál oba své mezinárodní tituly.Další vítězství zopakovala v roce 2007. 2008 získala třetí titul na Olympiadě. V nedávné době Kyle strávili nějakou dobu na konkurzech filmů a televizních pořadů. Také se objevila v televizní show “Wipeout”.V této show utrpěla zranění několika žeber,při tom když sjížděla tobogán. Vzhledem k těmto zranění nebyla schopná vyhrát další tituly kulturistiky a umístila se až na sedmé místě na mezinárodní soutěže v roce 2008. V roce 2009 se Kaly dostala opět nahoru a vyhrála mezinárodní soutěž a jako druhá žena vyhrála čtyřikrát za sebou.V nedávném rozhovoru řekla, že se chystá vrátit a chce překonat rekord a stát první v ženou v historii která která vyhrála nejvíce titulů v kulturistice.

Dorian Yates

Narozen 19. 4. 1962, Sutton Colfield, Velká Británie. Dorian Yates je šestinásobným mistrem Olympia. Dorian Yates a Arnold Schwarzenegger jsou nejúspěšnějšími kulturisty starého kontinentu. Dorian kulturistiku obohatil svým tvrdým a poctivým přístupem k tréninku. Já osobně na Dorianovi obdivuji jeho brutálně vypracované zádové svalstvo, které v době závodění nemělo konkurenci. Simetrií a obrovskou svalovou hmotou, se stal v době jeho kralování, ikonou světové kulturistiky. První triumf zaznamenal v roce 1984 na soutěži Mr. Birmingham Novice, kde obsadil 1 místo. V roce 1985 zvítězil na soutěži Novice West Coast. Na soutěži World Games obsadil až 7 místo. Píše se rok 1990 a Dorian Yates soutěží v USA na profesionální soutěži v kulturistice Night of Champions. Obsadil tam vynikající 2 místo. Rok 1991 přinesl: 1 místo Night Of Champions, 1 místo Grand Prix Anglie a 2 místo na Mr.Olympia. Rok 1992: 1místo Grand Prix Anglie, Mr.Olympia 1 místo. V roce 1993 přijel na Mr.Olympia a obhájil 1 místo. V roce 1994 objel evropské profesionální kulturistické soutěže a všude triumfoval: Grand Prix Španělsko, Grand Prix Německo a Grand Prix Anglie 1místo. Jako tradičně i v roce 1994 si přijel do USA pro titul Mr.Olympia. Rok 1995 Mr.Olympia 1 místo. V roce 1996 Grand Prix Německo, Španělsko a Anglie 1 místo. Na Mr.Olympia v roce 1996 opět první místo. Poslední titul Mr.Olympia získal v roce 1997.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše dokonalé zdraví. Výhodná půjčovna karavanů - půjčte si karavan na dovolenou.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!