Eurofotbal na televizních obrazovkáchFotbaloví fanoušci se mohou s evropským fotbalem pravidelně setkávat také na televizních obrazovkách. Dnes, kdy už v Česku vysílá velké množství specializovaných sportovních kanálů, tak máme možnost sledovat přímé přenosy z většiny velkých fotbalových soutěží v Evropě. Které sportovní programy eurofotbal vysílají a jaké ligy na nich můžeme sledovat?

Eurofotbal na České televizi

Už řadu let patří mezi mezi tradiční vysílatele kvalitního evropského fotbalu veřejnoprávní Česká televize. Na jejím sportovním kanálu ČT sport tak mohou diváci sledovat např. přímé přenosy z prestižní Ligy mistrů, z Evropské fotbalové ligy a dalších událostí. Hodně prostoru má na ČT sport také domácí nejvyšší soutěž a na ČT se vždy vysílají také všechny zápasy z Mistrovství světa ve fotbale. Kromě toho má ČT sport ve svém programu i různé fotbalové magazíny a fotbalu se také věnuje ve svých zpravodajských relacích.

Kulturistika je individuální sport, jehož cílem je dosáhnout požadovaného vzhledu těla.Eurofotbal na programech Slovak Sport

Mezi novější sportovní stanice patří slovenská komerční televize Slovak Sport. Ta ze začátku nebyla pro většinu českých diváků dostupná, ale postupně se tento stav změnil a dnes už jsou programy Slovak Sport dostupné nejen v nabídkách kabelových, IPTV a satelitních operátorů, ale první program je dokonce i v bezplatném terestrickém vysílání. Jedním z největších taháků Slovak Sportu jsou přenosy z anglické Premier League, na kterou má tato televize exkluzivní práva pro Česko i Slovensko. Kromě této ligy se ale Slovak Sport věnuje i dalším evropským soutěžím a vysílá také přenosy z české nejvyšší soutěže. Eurofotbal tak má na Slovak Sportech významné zastoupení a tyto stanice patří k těm nejžádanějším.

Vitamíny a minerály jsou důležitá složka potravy. Proteiny jsou určeny zejména k budování kvalitní svalové hmoty. Hubnutí zdravě, efektně a s úsměvem. Kvalitní sportovní výživa a suplementy pro Vaši vysněnou postavu.

Eurofotbal na Eurosportech

Přímé přenosy z evropského fotbalu můžeme sledovat i na Eurosportu. Na jeho druhém programu se už několik let vysílají přímé přenosy z německé fotbalové Bundesligy a také z německé druhé fotbalové ligy. Kromě toho přináší Eurosport i přenosy z vybraných významných mezinárodních turnajů. Oba programy Eurosportu vysílají kompletně v češtině, jsou dostupné i v HD rozlišení a prakticky u všech kabelových, IPTV i satelitních operátorů.

Eurofotbal na Sport 1 a Sport 2

Eurofotbal má své místo i ve vysílání sportovních programů Sport 1 a Sport 2. Ty nabízí velmi slušnou porci kvalitního evropského fotbalu a exkluzivně se na nich vysílají přenosy ze španělské La Ligy. Kromě nich zde můžeme sledovat také spoustu přípravných zápasů předních evropských fotbalových klubů, kvalifikační duely na mistrovství Evropy i světa, některé menší pohárové soutěže a řadu dalších atraktivních sportovních událostí.

Eurofotbal na satelitních programech

Pokud ale nechceme přijít o žádné zápasy a chceme mít možnost sledovat veškerý eurofotbal, jenž se na sportovních televizních programech vysílá, vhodným řešením je satelitní příjem, který nám umožní sledovat nepřeberné množství zahraničních televizních kanálů, vysílajících všechny evropské fotbalové soutěže. Kompletní přehled všech fotbalových přenosů, které se na satelitu vysílají pak najdeme na různých specializovaných stránkách, jako je např. www.liveonsat.com.

Eurofotbal v nabídkách sázkových kanceláří

Kurzové sázky jsou v Česku velmi populární a mezi ty nejoblíbenější a nejčastěji sázené patří zápasy evropských fotbalových týmů. Sázkaři mají v oblibě zejména sázky na favority a tak se na jejich tiketech nejčastěji objevují tipy na vítězství předních evropských velkoklubů, jako je např. Chelsea, Manchester United, Arsenal, Real Madrid nebo FC Barcelona. Kurzy na evropské fotbalové soutěže vypisují bez výjimky všechny velké sázkové kanceláře ať už jde o Tipsport, Fortunu, Chanci, Synot Tip nebo Sazku. Další možností jsou pak zahraniční internetové sázkové kanceláře, které mnohdy nabízejí ještě výhodnější kurzy (např. Pinnacle Sports).

Eurofotbal a jeho přední soutěže

Které evropské fotbalové soutěže patří u nás k těm nejsledovanějším?

Premier League – nejvyšší anglická fotbalová soutěž je mnohými považována za nejlepší fotbalovou ligu na světě. Hraje v ní celkem dvacet fotbalových klubů, které hrají (stejně jako u nás) dvakrát každý s každým. Celkově tedy každý tým za jednu sezonu odehraje 38 zápasů. Premier League se hraje od srpna do května, na rozdíl od Česka ale není přerušena zimní přestávkou. Nejúspěšnějším klubem v historii této ligy je Manchester United, na druhém místě je pak Liverpool a na třetím Arsenal. Z českých fotbalistů, kteří hrají v této lize, patří k těm nejslavnějším brankář Petr Čech a záložník Tomáš Rosický.
Primera División – první španělská fotbalová liga, v žebříčku nejlepších ligových soutěží za rok 2013 se dokonce umístila na prvním místě na světě. Hraje v ní 20 fotbalových klubů, tím nejslavnějším a nejúspěšnějším je Real Madrid, který už má na svém kontě 32 titulů. Druhým nejúspěšnějším klubem v historii této ligy je pak FC Barcelona, na třetím místě je Atlético Madrid.
Serie A – italská nejvyšší fotbalová soutěž. Stejně jako u Anglie a Španělska, tak i u Itálie platí, že první ligu hraje hned dvacet klubů. Nejslavnějšími kluby italské ligy jsou Juventus FC, Inter Milán a AC Milán.
Bundesliga – německá první fotbalová liga byla založena roku 1963. Hraje v ní 18 týmů a historicky nejúspěšnějším je Bayern Mnichov, mezi další úspěšné týmy patří např. Borussia Dortmund. V posledním žebříčku nejlepších lig na světě skončila na třetím místě, hned za anglickou Premier League.
Ligue 1 – nejvyšší fotbalová liga ve Francii. Hraje v ní celkem dvacet klubů a byla založena už v roce 1932. Mezi nejúspěšnější týmy její historie patří AS Saint-Étienne a Olympique Marseille, v posledních letech byli hodně úspěšné kluby Olympique Lyon nebo Paris Saint-Germain.

Eurofotbal a mezinárodní soutěže týmů

Možná ještě sledovanější než samotné fotbalové ligy v jednotlivých evropských zemích jsou pohárové soutěže předních evropských velkoklubů. O jaké soutěže se jedná a jaká je jejich historie?

Liga mistrů – nejslavnější fotbalová soutěž na světě, kterou každoročně sledují miliony fotbalových fanoušků. Liga mistrů byla založena roku 1955 pod názvem Pohár mistrů evropských zemí. Větší změny pak nastaly v roce 1992, kdy došlo k přejmenování na současný název a k dalším organizačním změnám. Ligu mistrů hrají nejlepší evropské fotbalové kluby a historicky nejúspěšnějším je španělský Real Madrid, po něm pak italský AC Milán. Účastníky Ligy mistrů byly i české kluby, nejčastěji pak pražská Sparta. Z českých fotbalistů se Ligu mistrů podařilo vyhrát zatím čtyřem borcům, konkrétně to byli Vladimír Šmicer, Milan Baroš, Marek Jankulovski a Petr Čech.
Evropská liga – druhá nejvýznamnější evropská klubová soutěž. Hraje se od roku 1971, její původní název byl Veletržní pohár, později pak Pohár UEFA a od roku 2009 je oficiálním názvem Evropská liga UEFA. I s předkoly se jí účastní celkem 160 týmů, ve skupinové fázi pak nejlepších 48 klubů.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše dokonalé zdraví. Výhodná půjčovna karavanů - půjčte si karavan na dovolenou.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!